top of page

Як навчити дитину бути самостійною


Дитячий садок - перше місце в житті дитини, де вони знаходяться без мами, тата, інших близьких людей достатньо довгий проміжок. Тому завдання сім'ї та дитячого закладу - передбачити всі можливі ситуації і допомогти малюку справитись з усіма несподіванками, котрі можуть виникнути під час перебування у садочку. Вікові особливості дітей молодшої групи передбачають вміння одягатися, роздягатися, слідкувати за своїми речами, бути охайними. Правильно вибраний одяг для дитячого садка допоможе малюку почувати себе в садочку просто чудово. Вихованці молодшої 3 групи розвивають подібні вміння і навички на своїх заняттях та закріплюють їх практично. Вихователь Інна ПОНОМАРЬОВА провела заняття на тему "Одяг".

Мета заняття: Уточнити уявлення дітей про предмети одягу; дати поняття про те, що різний одяг має своє призначення; збагачувати словниковий запас малят; розвивати мислення, увагу, спостережливість, зв'язне мовлення; виховувати дбайливе ставлення до одягу.

В ході заняття розглянули особисті речі, які

потрібні всім –

І великим і малим.

Кожен річ свою має,

На тіло одягає

Ці речі слід нам знати

В них зручно

Гуляти, спати.

Провели дидактичні ігри «Кожному сезону свій одяг» та «Що зайве?», відгадували загадки, пограли у гру «Знайди і одягни свій черевичок», Малювали та складали пазли «Одяг».











З нагоди даної теми представляємо для батьків поради: Як навчити дитину самостійно одягатися?

Порада 1. Коли потрібно починати вчити?

Починати вчити дитину самостійно одягатися потрібно у віці з двох до трьох років, в цьому віці дитині все цікаво, вона прагне до самостійності, такий вік ще називають «я сам», тому зверніть увагу в цей час.

Порада 2. З чого почати?

Дітям легше навчитися роздягатися чим одягатися. У віці півтора роки вони вже можуть самостійно зняти шапку, шкарпетки. Але не варто на цьому зупинятися, так як процес роздягання пов’язаний з процесом одягання. Нехай дитина звикає до самостійності. Ви можете лише допомогти дитині вивернути речі, розстібнути складні застібки, при цьому пояснюючи їй для чого ви це робите. Покладіть одяг дитини на доступне для неї місце, спочатку вона буде лазити в них, а після почне одягати.

Порада 3. Запасаємося терпінням

Процес навчання дитини самостійності дуже важкий, тому вам потрібно запастися терпінням. Ніколи не сваріть дитину за те, що у неї щось не виходить. Якщо дитина не бажає одягатися самостійно, допомагайте їй, наполовину одягаючи колготки, штанці, далі пропонуйте закінчити самій. Потрібно запропонувати дитині одягнути і зняти щось легке, так як одяг, з яким дитині буде важко впоратися відіб’є весь інтерес до нових навичок. Надалі дитина навчитися і буде одягати навіть зимовий одяг.

Порада 4. Вчимо дитину граючи!

Краще якщо у дитини будуть іграшки з різними липучками, зав’язками, ґудзиками, блискавками, кишенями це буде тільки плюсом в навчанні, до того ж у дитини буде розвиватися дрібна моторика рук, коли вона буде грати з іграшками застібаючи ґудзики або блискавку. Запропонуйте своєму чаду невелику гру, хто швидше одягне штанці, той отримає цукерку. Коли дитина одягає штани, скажіть їй, що її ноги це дві машини, а штани гараж, нехай машини заїжджають в гараж.

Порада 5. Піднімаємо настрій дитині

В той час, як ви з дитиною одягаєтеся на прогулянку, допомагайте їй, піднімаючи настрій, співайте пісеньки, жартуйте. Якщо у вашого малюка не буде виходити, він буде злитися і нервувати, в цей час важливо його підтримати. Але буває, що співати марно (не допомагає), тоді ось ще порада: ви можете запропонувати гру у казкових героїв (персонажів), наприклад мультик Тачки і герой звичайно ж Блискавка Мак Вин, коли дитина одягається запропонувати одягнути кросівки, де кросівки колеса, щоб заправитися бензином дитина спочатку повинна одягнути штанці і т. д.

Порада 6. Інтерес – головне у навчанні

Зацікавте дитину і у неї все вийде. Ви можете запропонувати дитині що-небудь, а вона самостійно одягнеться, головне зацікавити її. Приклад: може вона любить кататися на велосипеді, на гойдалках, грати в пісочниці, піти до бабусі і т. д. знайдіть інтерес і дитина піде за ним. Якщо одягнешся сама, то підемо до бабусі в гості.

Порада 7. Наслідування батькам

Діти в цьому віці дуже люблять наслідувати батьків, тому одягайтеся перед дитиною, коли вона сама одягається, також ви можете це перевести в гру хто швидше одягнеться. В цей час ви повинні пояснювати в якому порядку потрібно одягатися.

Порада 8. Кармани і малюнки

Для того, щоб дитина швидше почала розуміти як правильно одягати кофту або штани, купуйте їй одяг з кишенями або малюнками спереду.

Порада 9. Ґудзики іграшки

Нашийте на один шматок ганчірки ґудзики, а на іншому виконайте петлі під ґудзики, дітям дуже подобається грати надягаючи петлі на ґудзики, тим самим дитина навчитися застібати ґудзики на одязі.

Порада 10. Взуття, штани та футболки

Не купуйте дитині взуття на шнурках, дітям легше навчитися одягати черевички на блискавці, або липучках. Учіть дитину одягати штани сидячи на дивані, поки не з’являться ступні з штанин, після чого нехай вона встає і одягає далі. Футболку і кофту потрібно купувати дитині, щоб горловина була вільна, а саме, легко проходила через голову.

Порада 11. Бурхливий вік «я сам» - пройшов

Якщо вашій дитині вже виповнилося 4 роки, а вона не вміє одягатися самостійно, то вам потрібно якнайшвидше почати навчати її. Показуйте, пояснюйте їй як простіше і правильно одягнути якусь річ.

Порада 12. Одяг не подобається дитині

Слідкуйте за тим, що дитині подобається. Приклад: якщо вашому малюкові не подобається кофта, замініть її на ту, яка більше до душі дитині. Адже ви не носитимете те, що вам не подобається, так і дитина, до того ж їй може не подобатися, приклад, кофта так як вона колеться або заважає ярличок на горловині.

Події
Останні пости
Архів
Пошук за тегами
bottom of page