top of page

Проведено онлайн семінар – практикум для педагогів закладів дошкільної освіти





30 серпня 2023 року в онлайн форматі на платформі ZOOM проведено семінар -практикум для педагогів дошкільників «Особливості організації діяльності закладів дошкільної освіти у новому 2023/2024 навчальному році в умовах воєнного стану. Застосування інструментів дистанційної освіти».

Лариса ПЛУЖНІКОВА, керівник педагогічної спільноти директорів ЗДО, директор Вовчанського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 1 Вовчанської міської ради Чугуївського району Харківської області, акцентувала увагу на тому, що діяльність дошкільної освіти сьогодення відбувається у найскладніший для України час - в умовах повномасштабної війни, розв'язаної російською федерацією, в умовах воєнного стану. МОН закликає нас, освітян, зробити все можливе і неможливе не тільки для успішного функціонування системи освіти в Україні, у тому числі й дошкільної, але й для успішного її розвитку і подальшого реформування. Допоки наші ЗСУ сумлінно і жертовно захищають нас на передовій, ми - освітяни, маємо тримати стрій на своєму освітянському фронті у тилу і таким чином допомагати ЗСУ наближати наш день перемоги над російським агресором. Війна вплинула на всіх без винятку, та найбільше потерпають від неї діти. Вони, по суті, втратили можливість реалізувати своє право на освіту в комфортних умовах. З огляду на це освітній процес, зокрема й у галузі дошкілля, трансформується в онлайн-формат. Тому наше завдання – підтримати дітей, знайти для цього потрібні слова й дібрати відповідні види і прийоми роботи: бесіди, ігри, вправи, руханки, казки, оповідки тощо. А ще – подбати про власну психологічну стійкість і внутрішню силу.

Попри усі негаразди, завдяки проведеній плідній роботі у нашій громаді відновили освітній процес у дистанційному форматі 5 закладів дошкільної освіти, відповідно до оновленого Базового компонента дошкільної освіти-2021 та враховуючи чинні нормативні документи.

Дистанційна модель організації освітнього процесу - це процес, коли вихователі готують дидактичний матеріал з методичним супроводом відповідно до теми дня/тижня і надсилають його батькам для використання і опрацювання з дітьми у зручний для себе час. Онлайн-формат організації освітнього процесу з використанням синхронного навчання - це процес проведення освітньої взаємодії вихователя з усіма дітьми і їхніми батьками одночасно у реальному часі протягом не більше 15-20 хв, обов'язково в ігровій формі (спочатку граємо з дітьми, потім - з батьками). Онлайн-формат організації освітнього процесу з використанням асинхронного навчання - це процес, коли вихователь записує відео заняття і надсилає його батькам для самостійного опрацювання разом із дітьми у зручний для себе час.

Новий 2023/2024 навчальний рік вимагає від педагогів дошкільників особливої гнучкості, професійної майстерності, комунікабельності, інформативності, уміння вчасно реагувати на сьогоденні виклики, але в той же час виконувати Державні стандарти/освітню програму.

Другою частиною семінару було заплановано практичне ознайомлення педагогів із застосуванням цифрових інструментів для забезпечення безперервності освітнього процесу в закладах дошкільної освіти в умовах воєнного стану.

Лариса ПЛУЖНІКОВА, керівник педагогічної спільноти директорів ЗДО, директор Вовчанського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 1 Вовчанської міської ради Чугуївського району Харківської області, провела екскурсію до супермаркету Цифрових інструментів, де в більш детальній доступній формі ознайомила педагогів з:

1. Інструментами для створення наочних дидактичних матеріалів

Genially за допомогою Genially можна створити: інтерактивну презентацію, відео, інтерактивне зображення, навчальний матеріал, адвент календар, інфографіку, інструкцію, вікторину, квест тощо. Canva можна створити плакат, листівку, сюжетну картину, презентацію, відеоролик, дошку, інфографіку, документ, сертифікат, подяку, фотоколаж.

QR-генератором можете зашифрувати будь-яку інформацію, геолокацію, посібник, документи, повідомлення, контакти, опитування, правила, презентації, інструктажі, сайт, тобто будь-яке покликання у цікавий квадратик чи кружечок.

Remove створити наочність з якісним зображенням, без додаткових фонів та предметів

LearningApps містить багато готових ігор і вправ різних рівнів складності, не занесених у жодні конкретні сценарії чи програми.

Wheelofnames ресурс, який дозволить швидко створити колесо фортуни, альтернатива дидактичній грі «Хто що їсть», «Хто це», «Живе неживе», тощо.

Rebus1 - цей застосунок для створення ребусів автоматично, ввівши потрібне слово українською мовою і дитячий ребус готовий.

Interacty – цифровий інструмент, за допомогою якого можна створити ігри на пам’ять, вікторини, знайди відмінності, знайди пару, полювання за скарбами, тощо.

Wordwall теж для створення ігор, можна зберегти у пдф форматі та роздрукувати, категорії ігор, які можна створити за допомогою цього застосунку це ігри на відповідність, колесо, анаграми, вікторини, сортування, впорядкувати, знайди парну картинку, тощо.

2. Інструментами онлайн комунікації.

Google Meet та Zoom мають практично ідентичний функціонал: об’єднує одночасно до 100 осіб, є можливість надсилати повідомлення в чат та обмінюватись файлами, покликаннями, демонстрацію здійснювати екрану, окремої вкладки чи вікна. У Zoom здійснюється запис відео зустрічі, а в Google Meet ця функція відсутня. Але додавши розширення Screen Recorder у Chrome, цю проблему можна вирішити.

3. Інструментами самоорганізації педагога.

Google Keep – це нотатник, у якому створивши окремі мітки, можете занотовувати важливі речі, корисні покликання, цікаві вислови, список справ, список закупівель.

Google календар – можна створювати безліч календарів «Дні народження», «Розклад занять», «Заходи для професійного розвитку» та багато інших.

Онлайн - дошка PADLET – доступність, мультимедійність, узгодженість, приватність, мобільність даного додатку.

4. Інструментами зворотнього зв’язку

Viber, Телеграм, Google форма, Online Test Pad. Якщо говорити про оперативне інформування, то вайбер і телеграм канал для цього підходять найкраще, про те, щоб провести опитування чи анкетування, то рекомендую користуватись Google форма, Online Test Pad.

Ринок цифрових ресурсів з часу дистанційки просто стрімко розширився, разом з тим і потреба в цьому. А чому? Якщо з’являється попит, то з’являються нові пропозиції. Асортименту пропозицій настільки багато, що не можна їх всі опрацювати. Але є ті застосунки, які перевірені досвідом за цей час і вам їх порекомендовано. Обирайте, працюйте, розвивайтесь, робіть заняття сучасними, доступними, цікавими.


СУЧАСНИЙ ПЕДАГОГ– ЕКСПЕРТ

Має знати

Має

особливості використання цифрових ресурсів

підвищувати власну цифрову компетентність

функції цифрових ресурсів

дотримуватись правил безпечної поведінки в цифровому середовищі

принцип дії цифрових ресурсів

вчитись ефективно використовувати ІКТ

наслідки та ризики використання

вільно орієнтуватись в інформаційному просторі



«У мене невибагливий смак:

мені цілком достатньо найкращого»

Оскар Уайльд

Тож прагніть кращого — поліпшуйте світ навколо себе, щоб увесь він ставав світлішим та добрішим.


Теги:

Події
Останні пости
Архів
Пошук за тегами
bottom of page