top of page

Організація пошуко-дослідницької діяльності з дітьми старшого дошкільного віку



Природа подарувала нам розум

для того, щоб ми все життя розгадували

її таємниці.

Л. С. Сухоруков

Дитина від народження прагне пізнати все, що її оточує. Жага нових вражень, допитливість, постійне прагнення спостерігати та експериментувати, самостійно шукати нові відомості про світ, традиційно вважаються найважливішими рисами дитячої поведінки. Дослідницька, пошукова активність – природний стан малюка, що створює умови для того, щоб розвиток дитини змалку розгортався як процес саморозвитку.

В сучасній концепції дошкільного виховання націлюють педагогів на необхідність здійснення навчальних завдань не лише на заняттях, а й у різних формах роботи в повсякденному житті: на прогулянках, під час спостережень, дидактичних ігор, дослідів.

Представлений педагогічний досвід – це творче, активне засвоєння і реалізація вихователем у практичній діяльності засобів і принципів педагогіки з урахуванням конкретних умов, особливостей дітей, педагогічного колективу і власної особистісної характеристики педагога.

Дошкільники охоче беруть участь у пошуково-дослідницькій діяльності. Під час цієї роботи у дітей формуються елементарні навички пошукової роботи, посилюється інтерес до живої та неживої природи, активізується інтелектуальний розвиток. А винагородою за допитливість та роботу над поставленими завданнями для малюків є їхні самостійні відкриття у світі природи. Самостійно здобуті знання під час дослідів та експериментів залишаються в пам’яті дітей надовго і формують підґрунтя для нової розумової і творчої пошуково-дослідницької діяльності.

На основі цього вихователем Вікторією КАМЕРИСТОЮ було проведено заняття пошуково - дослідницького характеру з дітьми старшої групи "Щоб здоровими зростати, корисну їжу треба вживати". Разом проводили досліди з солодкою газованою водою та чіпсами.

Метою заняття було: розвивати пізнавальні здібності дітей, здатність аналізувати, робити узагальнення, висувати припущення, обґрунтовувати власну думку. Збагачувати практичний досвід дитини, надавати їй можливість виявляти творчу ініціативу, приймати рішення. Заохочувати дошкільнят до досліджень та експериментувань. Продовжувати виховувати свідоме ставлення до свого здоров'я, навчати дітей цінувати його та дбати про нього. Розширювати знання дітей про те, що є корисним (раціональне харчування), а що — шкідливим для їхнього здоров'я (зловживання борошняними та солодкими виробами).









Події
Останні пости
Архів
Пошук за тегами
bottom of page